Tel: 0414 347 28 68 Seyrantepe mh. Maşuk Karaköprü / ŞANLIURFA

Akademik Eğitim

Home

Akademik Eğitim

Akademik Eğitim

Eğitimde Yeni Bir Anlayış

Akademik Eğitim

Eğitimde yepyeni bir anlayışla sıradan okul eğitimi düzeninden sıyrılıp akademik eğitime başlıyoruz. Bilim, Uzay, Sanat, Spor, Değerler Eğitimi, Dil ve Sınavlara hazırlık akademilerimizle öğrencilerimiz üniversite yolunda akademik, sosyal ve kültürel  alanda tam donanımlı olarak eğitim göreceklerdir. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında hizmet veremeye başlayacak olan YÜKSELİŞ KOLEJİ BİLİM KAMPÜSÜ’nü şehrimizin ve ülkemizin hizmetine sunmaktan gurur duyar, sizlerin de Yükseliş Ailesine katılımınızdan onur duyarız.

Robotik - Kodlama

Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü'nde ilkokuldan itibaren tüm öğrencilerimize robotik-kodlama atölyelerimizde alanında uzman öğretmenler tarafından eğitim verilecektir.
Robotik-Kodlama, bilgisayar yazılım programının ilk adımıdır. Bilgisayar yazılım, uygulama ve web sitesi oluşturmayı mümkün kılar. Bu Temel bilgi öğrenildiğinde bilgisayarda kendi uygulamanızı ve web sitenizi yapmanız mümkün olacaktır. Küçük yaşta kodlama eğitimi almak çocuğun bilişsel ve akademik düşünme becerilerini geliştiri. Kodlama bilen bir kişi bilgisayarı, bilgisayarlı makineleri, programlayarak onlara isetediği işleri yaptırabilecek ve bu cihazlara yeni özellikler görevler ekleyebilecektir.

Sanat Akademisi

Yükseliş Koleji; eğitimde bilimsel, üretici, yaratıcı ve çağdaş bir anlayış kazandırmak amacıyla sanatsal faaliyetler planlamakta ve öğrencilerine bu alandaki aktivitelere katılmak için imkan sunmaktadır. Öğrencilerimizin fiziksel-düşünsel yeteneklerini ortaya çıkarıp onları sunmaları için imkanlar sağlamaktayız. Bu kapsamda kol ve etkinlik faaliyetleri içesinde müzik, hyekel, drama, resim, bale ve ahşap oymacılığı gibi pekçok alanda sanatsal faaliyetlerimiz planlanmış durumdadır.

Planetaryum

Kampüsümüz bünyesindeki planetaryum yani gezegenevi ile öğrencilerimiz burada güneşi, yıldızları, gezegenleri ve diğer gök cisimleri yapay görüntüleriyle izleyecek ve daha yakından tanıma imkanı bulacaklardır. Bölgemiz için bir ilk olacak olan planetaryumdan sadece öğrencilerimiz değil şehrimizin tüm öğrencileri faydalanabilecekler.

STEM- Marker

Büyük bir hızla ilerleyen dijital teknoloji hayatımızın tüm alanlarında değişikliklere yol açmaktadır.
Kampüsümüzdeki stem-marker atölyelerinde öğrencilerimiz kendi kendilerini yönlendirebilen ve bağımsız öğrenen bireyler olacaktır.
STEM Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarının ingilizcedeki karşılıklarının baş harflerinden oluşturulmuş bir uluslararası kısaltmadır. Bu alanların farklı bir bakış açısı ile teorik bilgilerin pratiğe dönüştrülmesi yani yeni bir ürün ortaya çıkarma sürecidir. STEM eğitimi; meslek seçiminde yardımcı olmak ve disiplinler arası bir öğrenim biçimidir. Öğrencilerin yeni buluşlar keşfetmesini, olaylar arasındaki ilişkiyi daha iyi anlamalarını sağlar.

Spor Akademisi

Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü'nde öğrencilerin beden ve ruh sağlıklarının korunması ve geliştirilmesi amacıyla sportif faaliyetlere büyük önem verilmektedir. Öğrencilerimizin enerjilerini olumlu yönde kullanabilmesi ve bunu çeşitli spor dallarında ortaya çıkarmaları amaçlanmaktadır. Bu kapsamda kampüsümüz içerisindeki geniş spor olanakları içerisinde Yüzme, tenis, buz pateni, salon sporları ve uzakdoğu sporları gibi pekçok alanda spor faaliyetelri planlanmış durumdadır.

Gözlemevi

İçinde bulunduğumuz uzay ve teknoloji çağında öğrencilerimizin bilgiye en doğru şekilde ulaşabilmesini amaçlıyoruz.
Bundan dolayı son derece gelişmiş bir teleskop ve diğer ekipmanların bulunacağı gözlemevi ile öğrencilerimiz uzayı daha yakından keşfedecekler.

Şanlıurfa Haber, Urfa Haber, Haber,